Podłoga betonowa ? tania i piękna

Kiedy myślimy o betonowej podłodze, często myślimy o tych nudnych piwnicach, gdzie posadzki betonowe mają nudny szary kolor bez wzoru lub projektu. ale w dzisiejszym świecie zdobienia naturalnych materiałów na podłogi tego rodzaju są jednym z wielkich trendów. Poznajcie beton dekoracyjny. Beton jest tani i trwały i staje się popularnym typem podłogi do piwnic, mieszkań i wielu innych konstrukcji. Niektórzy ludzie pokrywają betonowe posadzki używając do tego dywanów, ciesząc się jego trwałością i czystą zdolnością betonu. Chociaż niektórzy ludzie lubią używać granit lub łupek na podłogi, beton może być tak samo piękny i jest dużo tańszy.

Posadzki betonowe ? DIY

Posadzki betonowe mogą być zrobione w różnych kolorach i odcieniach, a także za pomocą różnych wzorów. Beton jest bardzo trwały i nie wymaga wymiany, choć i tak to dość łatwe i tanie zadanie. W przypadku stosowania go w piwnicach, zwłaszcza tych gdzie jest trochę wilgotno, gołe betonowe podłogi to najbardziej higieniczna opcja w odniesieniu do spleśniałych dywanów i chodników.

Więc jak można udekorować beton?

Oto niektóre z bardziej popularnych metod które zmieniają nudne podłogi betonowej w coś z czego można być dumnym. Barwienie chemiczne może być stosowane do nowych lub starych płyt betonowych. To działa z zawartością wapna w podłodze, ale zazwyczaj wychodzi całkiem nieźle.

Wzory betonu

Posadzki betonowe można zdobyć tworząc wzór przez płytkie cięcia wykonane piłą tarczową. Możesz zrobić wiele geometrycznych kształtów i wzorów tworząc wzór, który chcesz. Świeżo wylany beton może być zrobiony w stylu imitującym wygląd kamienia, drewna, a nawet łupków za pomocą sztywnych lub elastycznych wzorców. Istnieje wiele wzorów do wyboru, a następnie barwiony beton może przypominać jakikolwiek naturalny materiał jaki lubisz. Dbanie o zdobycie dekoracyjnych posadzek betonowych nie różni się zbytnio od regularnej konserwacji jaką można wykonać w każdej części domu. Beton powinien być uszczelniony i regularne czyszczenie też jest ważne, aby ustrzec kolor przed blaknięciem. Beton może być świetnym wyborem dla podłogi, chociaż to chyba nie jest dla każdego. Ci, którzy lubią mieć wygodny dywan pod stopami nie polubią uczucia twardego betonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *