Na co zwrócić uwagę przy zakupie kamer przemysłowych

Kamery przemysłowe są dziś obecne praktycznie wszędzie- możemy je spotkać w sklepach, restauracjach, lokalach, a także na parkingach, w parkach i tak dalej. Kamery przemysłowe w znaczący sposób przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa, powszechnie też wiadomo, że niejednokrotnie okazują się bardzo pomocne w kryzysowych sytuacjach- nic więc dziwnego w tym, iż cieszą się tak ogromną popularnością i są tak powszechne.

Przed kupnem kamery?

Na rynku jest bardzo szeroki asortyment-możemy natknąć się na różne rodzaje i różne typy kamer przemysłowych, bo też muszą one spełniać różne zadania.

Przykładowe kamery do różnego typu zastosowań znajdziesz tutaj: http://www.asd.pl/kamery-cctv

Trzeba przy tym przyznać, że tak szeroki asortyment stanowi również swego rodzaju utrudnienie, zwłaszcza dla osób, które nie do końca znają się na kamerach i chcą je kupić, dlatego też ostateczna decyzja, co do tego, jakie kamery przemysłowe wybrać, powinna zawsze opierać się o wskazówki i porady kogoś, kto zajmuje się tą branżą.

Na co zwracać uwagę?

Jednym z pierwszych czynników, jakie bierze się pod uwagę, przy okazji wyboru kamery przemysłowej jest to, czy ma ona rejestrować obraz z wnętrza czy z zewnątrz. To bardzo ważne, ponieważ zupełnie inne kamery przeznaczone są na przykład do monitorowania wnętrza restauracji, a zupełnie inne do monitorowania parkingu. Wiele osób zwraca również uwagę na sam wygląd kamery przemysłowej ? raz powinna ona być duża, rzucać się w oczy i odstraszać osoby, które mają złe zamiary, w innych zaś przypadkach powinna być raczej mało widoczna, gustowna i efektowna czy wręcz niezauważalna.

Przy okazji wyboru kamery, warto również zastanowić się nad tak zwanymi kamerami duo, które rejestrują obraz zarówno w nocy, jak i w dzień. Tak zwany tryb nocny polega w takich kamerach na rejestrowaniu obrazu czarno- białego, przy wykorzystaniu czujników laserowych, co jest szczególnie uzasadnione, kiedy w nocy pojawiają się inne źródła światła. Kupując kamerę przemysłową należy szczególną uwagę zwrócić na rozdzielczość, która przekłada się bezpośrednio na jakość obrazu ? im większa rozdzielczość, tym lepsza jakość i ostrość obrazu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *