Jak urządzić modne mieszkanie?

Sprzedaż mieszkania to temat rzeka. Każdy kto miał do czynienia z taką sytuacją wie, jak wybredni potrafią być klienci i jak trudno zainteresować ich swoim ogłoszeniem, a następnie samym mieszkaniem. Z jednej strony nie ma się co dziwić, gdyż potencjalny klient oczekuje przecież mieszkania jak najbardziej zbliżonego do jego marzeń i planów, gdyż to przecież w nim będzie urządzał od nowa swoje życie.

Osobna kwestia to oczekiwania często bardzo wygórowane i chęć dokonania zakupu za promocyjną cenę, która nijak ma się do realiów rynku. Jeśli chcemy uniknąć takich trudności i nie narażać się na uciążliwych i wymagających klientów, powinniśmy przedstawić im propozycję nie do odrzucenia. Nie oznacza to jednak, że proponowana przez nas cena musi być zaniżona. Wręcz przeciwnie, zadbajmy o to, aby klient był w stanie ją zaakceptować na tyle szybko, aby żadna inna osoba nie zdołała go ubiec. Pomoże nam w tym home staging.

Odpowiednie dekoracje

Mieszkanie przygotowane w ramach zasad home stagingu to miejsce, które zachęca potencjalnych klientów nie tylko do zakupu, ale wręcz do natychmiastowego wprowadzenia się. Efekt taki można uzyskać stosunkowo prosto, choć w zależności od przypadku konieczne może być włożenie w to mniejszego lub większego zaangażowania. Przede wszystkim musimy bowiem zadbać o czystość wszystkich wnętrz i
osiągnięcie wrażenia ładu, spokoju i porządku.

Kolejnym krokiem będzie wykorzystanie odpowiednich dekoracji, wpisujących się w trendy wnętrzarskie.

Narzuty na łóżko, ale też kwiaty i wazony to tanie sposoby na stworzenie specjalnego stylu, który pozwoli myśleć kupującym, że mieszkanie wręcz na nich czeka.

Unikaj pamiątek

Jeśli mieszkanie ma być przyjemne i przyjazne dla nowych nabywców, nie może też kojarzyć się z poprzednimi lokatorami i właścicielami. Aby tego uniknąć musimy też unikać rzeczy, które będą stanowiły element łączący naszą osobę z mieszkaniem. Pamiątki i rzeczy osobiste powinny być więc bezwzględnie zastąpione uniwersalnymi dodatkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *